Informace o tanci a tak....

Vážení přátelé tance a country hudby. Zlínský Country Bál bude 18. ledna 2014 v Master of Rock Café na Čepkově. Kdo nezná cestu pomůže mu tento odkaz.

K tanci a poslechu tentokrát bude hrát kapela Cech z Brna. Na jejich stránkách se můžete mrknout na videoukázky z jejich vystoupení a o to víc se můžete těšit na country bál :)

Těším se na na Vás všechny 18.1.2014 ve 20:00 v Master of Rock Café.

Za Dremas Country Zlín
Michal Švábík

 

Stručné popisy tanců Popis je členěn po 16 dobách odrážkami a dále větami (představuje zpravidla 8 dob, u sólových a některých párových tanců 4 doby). Není-li uvedeno, je tanec popisován z pohledu pána. Názvy tanců v uvozovkách nejsou původní.

Celý článek...

 

Country tance - Jan Bob Pumpr


Není jednoduché napsat jen pár řádek o country tancích. K tomuto označení totiž neodmyslitelně patří neuvěřitelné množství nejen vlastních tanců, ale také hudby a historie ve které tyto tance vznikaly. Na úvod bych si dovolil použít pár slov pana profesora Bonuše z knihy "Lidové tance". Pan profesor sice tuto knihu psal o českých lidových tancích, ale některé jeho věty patří k lidovým tancům po celém světě a těmi country tance jednoznačně jsou.

Celý článek...